03 Apr
03Apr

נכון שהמציאות החדשה שנכפתה עלינו היא לא מה שהיינו בוחרים לעצמינו,
ולכן זה לא פוסט על אופטימיות ועל הדברים הטובים שיצאו לנו מהקורונה.
זה פוסט שנועד לעזור לנו להשאר באיזון, או לחזור לאיזון אם תרצו.

הרשת מלאה בפעילויות משפחתיות, סרטונים לילדים, הצגות ומה לא..

עצרו רגע!!!

אבל מה עם כל השאר? מה עם הבית? הזוגיות? העבודה (למי שעוד צריך לעבוד)? המשפחה המורחבת? עצמינו??

אני רוצה להציע לכם להכניס לשגרה או לחוסר שגרה שלכם מדי פעם, לא חייבים כל יום, גם את הדברים האלו:

#זמן לעצמי – חשוב חשוב חשוב ! תמצאו דבר אחד שכיף לכם לעשות בתקופה הזו ותעשו אותו – קריאה, פרק בסדרה, ספורט, מדיטציה, שנ"צ . תקפידו למלא את המיכל (אתם , כן?) כדי שתוכלו להכיל את כל השאר. אני מנסה לייצר כל יום חצי שעה של מדיטציה, זה נותן לי כח להמשך היום!

#זמן זוגי – נשמע הזוי בתקופה כזו, אבל אם כבר אנחנו יחד בבית כל כך הרבה שעות, בואו נקדיש איזה ערב לא רק לצפייה בחדשות.. אפשר לעשות דייט בסלון, במרפסת, בחדר שינה – ותתחבקו הרבה (עם מי שמותר)!

#זמן משפחתי – למה צריך זמן משפחתי אם כולנו בבית כל הזמן ? כי אנחנו לא באמת מתפקדים כל היום יחד, אז תנסו פעם ביום לייצר חצי שעה שיושבים, משחקים, מדברים, אולי אוכלים כולם יחד. זה מה שנזכור בסוף התקופה הזו, את הרגעים המצחיקים והנעימים יחד. אצלינו אוהבים לעשות תחרות זמזומים של שירים ולנחש מה השיר, או סתם לשבת על השטיח ולשחק משחק קופסה כולם.

#זמן עבודה – אם אתם צריכים לעבוד בתקופה הזו, בין כל שאר המשימות, תשמרו על מה שיש לכם! תעזרו בבני הזוג, תתנו אחריות לילדים הגדולים, אם ישנם, ואל תוותרו על מה שמקדם אתכם או שומר עליכם בתקופה הזו.

#זמן משפחה מורחבת – זה הזמן לבדוק מה שלום הדודה מירושלים, הבני דודים באילת, שלא לדבר על סבא וסבתא! הרבה אנשים לבד בתקופה הזו ושיחה קצרה, אפילו ווטסאפ, יכולים מאד להרים להם את המצב רוח!

#זמן בית – נשמע טריוויאלי כי אנחנו כל הזמן בבית. אבל זה זמן מצוין לעשות סדר, למיין ניירות, לסדר מחדש חדרים, לתקן דברים שאין לנו זמן בשוטף... זה לא חובה כמובן, אבל זה יכול מאד לשפר את השהות שלנו בבית. ותתפלאו שהילדים מאד אוהבים לעזור בזה, אז גם הרווחתם על הדרך פעילות שמעבירה איזה שעה...

#זמן ספורט – אני בטח לא מחדשת לכם פה, אבל גם לילדים וגם לנו חשוב לחלץ איברים. הילדים רגילים להיות פעילים רב היום, אז אנחנו הגדרנו שעה ביום שתהיה שעת ספורט –פעם מסלול נינג'ה, פעם כדורגל במרפסת, פעם פילאטיס, מתיחות, ריקודים מול האקס בוקס, קפיצות על חבל.. השכנים שלנו ממש נחמדים ולא מעירים לנו 😊

#זמן בריאות – אולי זה לא הזמן לפצוח במהפכת בריאות משפחתית, אבל זה לא זמן רע לנסות לבשל בריא, לתת דוגמה אישית לילדים שנמצאים איתנו כל היום, ואפילו לשתף את הילדים בהכנה. אנחנו הגדרנו שכל יום כל אחד מהילדים (בני 6,11,13) עוזר בהכנה של ארוחה אחת, בין אם זה לחתוך ירקות, להכין חביתות וכו'. זה גם נותן להם תחושת משמעות ותרומה וגם מקל עלינו

#זמן אחריות  -בתקופה הזו אנחנו כל היום בבית, חמש נפשות, ומן הסתם נוצר בלאגן והמון מטלות. אצלינו הילדים בדרך כלל מקפלים לעצמם את הכביסה, ויש להם תורנות פריקת מדיח, עכשיו הוספנו לזה את סידור המיטות, תורנות שאיבה וסידור הבית בקטנה פעמיים ביום. מעבר לזה שזה יעזור לכם, הבית יהיה יותר מסודר, יהיה לכולם יותר נעים והילדים ירגישו שוב, תרומה ומועילות.

#זמן פרויקטים – נכון שיש את האלבומים שאף פעם לא מגיעים אליהם? אני עשיתי לעצמי רשימת פרויקטים, כאלו שאפשר לעשות רק כשיש המון זמן פנוי.. ואנסה לשלב אותם בין שאר הפעילויות, רק אם ישאר זמן

אם אתם רוצים לראות איך אנחנו מעבירים את חופשת הקורונה הזו, אתם מוזמנים לעקוב אחרי הסטורי באינסטגרם שלי (או בהיילייט "יומן קורונה").


* בתמונה - דייט צהריים זוגי ספונטני במרפסת :)

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.