13 Feb
13Feb

חופשה משפחתית? בחורף?

כן! בשנה שעברה עשינו חופשה משפחתית בבודפשט בחורף ומאד נהנינו, אז חשבנו גם השנה לעשות חופשה בחורף, ודמיינו צימר עם אח, שלג בחוץ, משחקים בבית...
ואז אסף הציע את תאילנד!
ישר קפצו לי כל ההתנגדויות – טיסה ארוכה, ג'ט לג, הילדים יפסידו בית ספר... אבל בגלל שאני מתאמנת להיות יותר קלילה וספונטנית, זרמתי.
מי שמכיר אותי, יודע שבדרך כלל אני המארגנת, אוהבת להיות בכל הפרטים ולסגור את כל הקצוות. הפעם – שחררתי.
אסף סגר ה-כ-ל ! טיסות, מלונות, העברות, טיולים. אני רק עשיתי ביטוח (בכל זאת, הקב"טית של המשפחה😉)
אני חושבת שעד הרגע האחרון לא האמנתי שזה קורה, אז לא כל כך הרשיתי לעצמי להתרגש. רק 3 ימים לפני הטיסה הבנתי, ונתפס לי הצוואר..


הילדים הפסידו לימודים באמצע השנה? לא דאגת שיהיה להם קשה להשלים את החומר?

כן, הילדים הפסידו לימודים.
אבל הרוויחו המון דברים אחרים.
הרוויחו זמן אבאמא, הרוויחו חיזוק הקשר עם האחים, הרוויחו חוויות שיצרבו להם בזיכרון, הרוויחו מילוי מצברים לקראת החצית השנייה, וגם הרוויחו איך זה לראות את ההורים כשהם בחופש, במנוחה, בלי סידורים, כביסות, בישולים, הסעות ומטלות אחרות.


מה? לא השתעממתם כל היום בטן גב? איך העסקתם את הילדים?

הנסיעה הזו היתה במטרה להיות בחופשה ובהתאם לא היו לנו יותר מדי תוכניות..
רב הימים היינו בשגרה של ים – בריכה – שייק - מסאז', ובין לבין שילבנו פעילויות של טניס, כדורסל, באולינג... (לא האמנו אבל אפילו לילדים כבר נמאס מהבריכות 😊)
ליתר בטחון הבאנו איתנו מהארץ משחקים, מיותר לציין שלא השתמשנו בהם בכלל, כי בכל הזדמנות הילדים המציאו בעצמם ולעצמם משחקים..
באמצע הטיול יצאנו לטיול של יומיים בשמורת קאו סוק, שם כבר תכננו בשבילנו יומיים גדושים בפעילויות, רפסודות, קייקים, טיול, מערת נטיפים, רחצה עם פילים וכו... שם ממש לא היתה חסרה תעסוקה!


מה עם הקורונה? לא פחדת?

האמת שכשיצאנו מהארץ, עברה לי בראש מחשבה לקנות מסכות, אבל לא רציתי להיות היסטרית אז הדחקתי את המחשבה. בשדה התעופה בבנגקוק כבר קצת התחרטתי, ביחוד שלא היה אפשר להשיג מסכות בכלל!
בינתיים הנחינו את הילדים לא לגעת בשום דבר, לא להצמד לאנשים ולשמור על הגיינה, שטיפת ידיים וכו'.
בחופש עצמו לא הרגשנו את הלחץ, רק בטיסה חזרה, שם כבר היו לנו מסכות ואלכוג'ל, וכמובן ששמרנו על עצמינו.


נשמע טוב! חלום!
אז כן, זה באמת היה חלום, חופשה מושלמת.
אבל כדי להיות מציאותיים – רק אציין שהטיול התחיל ברגל שמאל כשאלון הגיע לטיול עייף ומותש ממחנה אימונים, שכח את הטלפון שלו באוטו (אתם מדמיינים ילד בן 13 בלי ווטסאפ או אינסטגרם לעשרה ימים?), היתה לנו המתנה ארוכה לטיסת פנים תוך כדי התחמקות מריכוזי אנשים, שבסופה גם איבדנו טלפון נוסף שהבאנו איתנו. כמו בכל משפחה טובה היו ריבים, היו ויכוחים, לא כולם היו מרוצים כל הזמן מכל הבחירות, היו ויתורים, והתפשרויות (פוט מסאז' במקום מסאז' תאילנדי), אבל כל הדברים האלו הם חלק מהחיים, בין אם פה בארץ, או בחופשה בתאילנד.


אז מה המסקנה? כדאי?
ברור! תמיד! חופשה, משפחתית, בחורף, או בקיץ, אפילו על חשבון לימודים (אל תגידו שאני המלצתי), מותר גם לנוח, לשחרר, לא לעשות כלום (אפילו לא להעלות סטורי אחד), לחזור לאיזון, להשתעמם, לריב ולהשלים.

וזה עובד כמו בוטוקס! רק עם הבעות הפנים 😊 אז בכלל שווה!!

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.